+420 775 135 455 petr.dufo@gmail.com
 

Živé ploty

Živé ploty tvoří přirozenou hranici vašeho pozemku nebo i další hranice a různá zákoutí. Osobně většinou doporučujeme buď listnaté živé ploty nebo smíšenou výsadbu, která sice není v linii, ale přesto živý plot nahradí. Živé ploty vám rádi vysadíme, ale postaráme se také o údržbu či výrazné omlazení vašich současných živých plotů. Poradíme s jejich výběrem s ohledem na konkrétní podmínky vašeho pozemku, budeme vám jezdit pravidelně živé ploty ošetřovat a tvarovat.

Jehličnaté či listnaté živé ploty?

V posledních desetiletích se hromadně používaly tuje, ale ty nejsou do našich moravských podmínek zrovna ideální. Sice rostou rychle, ale nejsou v harmonii se zbytkem zahrady. Konkrétní návrh, které dřeviny pro váš živý plot použít vám dáme přímo na místě. Tam uvidíme, kolik slunce budou mít, jaká je půda apod. Možností je spousta. Od užitných stromů či neopadavých pichlavých keřů přes které se nikdo nedostane až po klasické listnaté habry.

Kontaktujte nás, rádi osobně přijedeme, vypracujeme návrh, poradíme a vše naceníme. Těšíme se na spolupráci!2015 - 2024 © Zahrady a jezírkaWebdesign: Ladzo.cz