+420 775 135 455 petr.dufo@gmail.com
 

Zahrady a jezírka > Kácení a prořezávka stromů

Kácení a prořezávka stromů

Potřebujete odborně prořezat ovocné stromy? Nebo skácet strom, který hrozí pádem na vaši střechu? Během ledna, února a března prořezáváme ovocné stromy (hlavně jabloně a hrušně), spolupracujeme se zkušeným stromolezcem, který pro nás obstarává rizikové kácení. Po dohodě zajistíme také odvoz a ekologickou likvidaci větví a odpadu. Sídlíme pod Pernštejnem v obci Nedvědice, působíme v oblasti Tišnov – Bystřice nad Pernštejnem – Velká Bíteš – Boskovice – Brno. Kontaktujte nás!

  • kácení a vyřezávání – kácení stromů, vyřezávání zarostlých zahrad, odstraňování náletů aj.
  • prořezávka ovocných stromů – odborné prořezání jabloní a hrušní
  • rizikové kácení – bezpečné rizikové kácení zkušeným stromolezcem

Proč prořezávat ovocné stromy

Obecně platí, že se prořezávají hlavně jabloně a hrušně. Peckoviny řez téměř nepotřebují. U peckovin je potřeba odstraňovat pouze suché větve či minimálně stromy proředit. Zato jabloně a hrušně odborný řez potřebují a to stromy mladé i staré. Mladé stromy jsou většinou příliš husté, tvoří více hlavních kmenů a když je správně neřežete, mají malé plody. Staré stromy zase často potřebují odlehčit, tzv. omlazovacím řezem.

Prořezáváme stromy kvůli stromům samotným, dělá jim to dobře. Odlehčíme jim, zůstane více prostoru pro zbylé větve, plody jsou větší a strom je omlazen.

Rizikové kácení

Stromy rostou, kde je napadne. A vždy platí, že žádný strom neroste do nebe, ale naopak spadne na zem. Proto je občas potřeba starý strom pokácet nebo alespoň prořezat. Je-li kolem zástavba, není to jednoduché. Spolupracujeme se zkušeným stromolezcem, který provádí rizikové kácení už řadu let. Kontaktujte nás, přijedeme se podívat, rizikové kácení naceníme a bezpečně stromy skácíme, případně i „naporcujeme“.

Těšíme se na spolupráci!

img20230320132612
stromy
stromy-2
riziková prořezávka2015 - 2024 © Zahrady a jezírkaWebdesign: Ladzo.cz