+420 775 135 455 petr.dufo@gmail.com
 

Zahrady a jezírka > Realizace zahrad > Zakládání trávníků

Zakládání trávníků

Založíme vám nový trávník nebo upravíme trávník stávající. Zajistíme případné terénní úpravy, povrch srovnáme rotačními bránami tak, aby na něm nebyly hrboly a muldy. Poté ručně vyhrabeme a odvozíme kameny a jiný odpad, aby byl podklad připraven. Můžete si vybrat ze dvou variant založení trávníku – vysetí a zaválení travního semene nebo pokládka travního koberce. Obě varianty mají své výhody a výběr je pouze na vás.

Výsev nového trávníku

Základ kvalitního trávníku je příprava půdy. Tedy srovnání za použítí rotačních bran i pečlivá finální úprava hráběmi. Můžeme vám také dodat speciální trávníkové zeminy, které podpoří růst trávy a váš trávník tak výrazně zkvalitní. Na závěr se rovnoměrně rozhodí kvalitní travní semeno a plocha se udusá válcem. Tato jednoduchá varianta nového trávníku je levnější než pokládka travního koberce, na hustou trávu si však budete muset nějaký čas počkat.

Pokládka travního koberce

Před pokládkou travního koberce je potřeba co nejlépe srovnat podklad. Používají se rotační brány, rotavátor, hrábě a nakonec i válec. Na srovnanou plochu se pak pokládá travní koberec, který dovezeme v rolích a na místě odborně položíme. Na závěr se nový trávník musí pořádně prolít vodou a opět zaválet, aby se kořínky trávy spojily se zemí a tráva dobře rostla. Pokládaný trávník je dražší, ale okamžitě máte krásnou, hustou a kvalitní trávu. Přijdete z práce a kolem domu je nejednou zelený trávník!

Kontaktujte nás, rádi a ochotně vám také osobně poradíme!2015 - 2024 © Zahrady a jezírkaWebdesign: Ladzo.cz